O bere bună e blondă, rece, multă și gratis!

Parafrazându-l pe Fănuș Neagu, o bere bună ar trebui să fie blondă, rece, multă și gratis. La asta mă gândeam, la o terasă, față în față cu Romeo, un vechi prieten. Mă invitase la o halbă de bere, din care …
