Fiindcă de curând s-au împlinit şase luni de când s-a născut javra asta de blog, cum l-a numit cu duioşie un amic (de fapt, e o jevruţă, la vârsta asta; blogul, nu amicul!), m-am hotărât să fac nişte experimente. Le-am încheiat, edificat numai în parte, întrucât au apărut alte întrebări. În tot cazul, o să vă prezint temele cu care s-au prezentat la mine, fără să-i chem, după ce am încercat să-i triez pe categorii.
Voyeuri – oameni care fac sex; gagici goale; gagici bune; femei dezbracate; barbati violati de mai multe femei, invatatoare care fac sex cu elevi; musafiri care iti f… nevasta (4 vizitatori!); oameni care fac fex pe alee; viol în timp ce dorm; mobilier lenjerie intima.
În apropiere de Paşti – superstiti din anglia; daca dumnezeu nu oprea timpul; superstitii in noaptea de pasti paianjen; ce sa mananc de post negru (Cea mai stupidă întrebare!).
Sfaturi – infidelitatea poate provoca lipsa de sperma (De ce sperii oamenii mă?!); nu, sticla las-o jos; uita-te la asta si o sa fii fericit.
Zoo – javra de vanzare (S-o crezi tu!); ragdoll clip pisici; imagini veverite care zambesc; ce fac femeile cu caini; propozitii cu javra; femei javre; gorile care se imperecheaza; iubirea e o javra; ghinionul cainelui e ca iubeste orice javra de om (Aferim, iată un fin cunoscător!); detali despre elefantul feng shui unde poate fi pus; motan pisica siamez abandonat; gratar de iepure pentru facebook (Cum o fi asta?); elefantul si javra; oi de jucarie.
Întrebări existenţiale – cum se saruta?; de ce sa nu citesti jurnalul prietenei; cum sa fac cel mai frumos jurnal de secrete; cum sugerezi unei femei; cum sa ai lumina cand curentul e oprit; cum se aplica petic intre picioare; doamne oare sti cit de mule te iubesc; prietena mea? ea e sora mea bai; cum se manifesta un barbat in fata unei femeie; iveti cum sa dansezi pentru copii; ce are creerul de stie matematica (Cea mai încuietoare întrebare!).
Umor involuntar – glumite cand incearca sa te cucereasca; comentari hasli; masina mobila la etaj; amintiri haioase scurte.
Oameni neînţeleşi – oferte autisti frigo 2013; minde de volei de piele; ie-ti in miini; la mulți ani va; concediu academic usem; vremea an lei; femei in timp ce dorm fac; biologie cuantice; ceas miu.
Sunt umani – semnale ochi femeie; barbatii sunt ca hartia; cea mai batrana persoana din lume chinez; marilyn monroe colerica; am colegi idioti; romantismul initiator.
Vă asigur că voi continua, când şi când, să fac noi experimente şi să urmăresc ce probleme întâmpină semenii noştri care ajung pe acest blog. Nu vor mai fi musafiri nepofiţi, dacă se hotărăsc să revină, ştiind deja adresa, şi au învăţat limba română.
Eternele probleme ale ratacitilor de pe Google.
Mereu surprinzatoare.
Eu nu ştiu cu exactitate în ce categorie intru!
Tu nu eşti în nicio categorie din material, fiindcă reprezinţi un oaspete de onoare, nu un musafir nepoftit!
N-am nimic cu nimeni, să mai vină, dar să nu altereze limba română…
🙂 Mulţumesc!
Doamne, mare e gradina Google-ului :))
Ăsta-i vârful aisbergului. Şi mai sunt aisberguri.
Am si eu o postare de genul 🙂
Si de curiozitate am intrat si acum sa vad si am gasit “cum sa ai copii inteligenti” :))
E, vezi? Articolul ăla trebuia neapărat să fie citit de maică-sa…
Cand am intrat prima data in “cusca” ta nu stiam daca javra e femela sau mascul si cum sa ma adresez”domnule Javra” sau “doamna Javra”.:))Dar alte intrebari de-astea “existentiale” nu mi-am pus.Dar m-am intors!:))
Bine ai făcut. O să te introduc în blogroll, ca să te înveţi minte!
O, incepi sa devii o potaie chiar foarte simpatica!:)) Eu te-am “pedepsit” demult.:)
Nu ştiam că am această onoare.
În orice caz, căutările reflectă temele pe care le abordezi pe blog.
E şi nu e aşa. A ajuns pe blog un individ care căuta “bărbaţii sunt ca hârtia”, fiindcă într-un articol scrisesem despre hârtia din care se fac cărţile şi altele în care scriam despre bărbaţi. Sau, am scris 3 materiale despre Dumnezeu şi altele despre timp. Drept rezulatat, a aterizat pe blogul ăsta cineva care căutase “dacă Dumnezeu nu oprea timpul”. Şi aşa mai departe.
Să vezi ce exemplare ajung la mine… Te crucești:
http://spanac.eu/cautari-spanacesti-pe-gogu-2
http://spanac.eu/cautari-spanacesti-pe-gogu
Am văzut, când a fost cazul.
Am batut intamplator la °usa° blog-ului tau, am stat in expectativa, am zambit timid de multe ori, confuza, nestiind ce apelativ sa folosesc, fastacita chiar! Articolele tale mi-au incantat sufletul, inima si cugetul! Am revenit si revin cu drag!
Spune-mi oricum, eşti prietena mea!
Multumesc, prieten drag!
Ce sincronizare perfecta! 😀 Acum inteleg commentul tau de la mine. Eh, da, cautarile tale sunt mult mai haioase, m-am distrat copios. Mie imi vine greu sa cred ca oamenii sunt atat de…naivi. Ca au atatea dileme. Viata se traieste, nu se invata de pe google. Uh, romanii astia. :))
Sa stii ca eu nu am exagerat, nu am glumit. Vizitatorii mei sunt extrem de seriosi, cuminti, decenti. Cand vad la voi care este realitatea ma apuca groaza. :))
Şi încă blogul ăsta are un oarecare ştaif. Cel puţin aşa-mi place să cred. Dar să vezi altele, fără atâtea farafâstâcuri de fată mare ca al meu…
Dincolo de amuzamentul inevitabil, unele cautari te fac sa te intrebi ce fel de oameni traiesc printre noi.
Nu ştiu dacă mă mai amuză. Parcă au început să mă întristeze…
Întotdeauna căutările astea mă amuză, dar şi mă fac să-mi fac cruce :))
E o atitudine în parametri normali…
Sunt amuzante. Dar sunt convinsa ca ai si multe cautari ce duc la articole din care oamenii chiar afla ce doresc. Ai multa informatie adunata aici.
Am facut si eu doua articole cu cautari. Nu m-am mai uitat cam de mult timp sa vad ce se mai cauta. In general la mine se cauta chestiuni care au legatura cu cele scrise pe blog. Cred ca multi gasesc si raspunsurile. Am totusi multi oameni care cauta aceleasi lucruri …ceea ce imi dovedeste ca oamenii seamana 🙂 Dar am si traznai cautate…nu foarte ciudate dar amuzante.
Fără trăsnăile noastre, am fi cam fazi…